Trabzanlar

Balkon ve Merdiven Trabzan (Beton Korkuluk) Modellerimiz

Beton trabzan ürünlerimiz, kendi üretimimiz olan plastik kalıplarla, güncel katkı maddeleri kullanarak, ortasına 10 mm’lik boru takviyesi ile vibre edilip imal edilmektedir.

 • arabesk-tr-00
 • divan-tr-006
 • silindir-tr-004
 • topkapi-tr-007
 • trabzan1
 • trabzan2
 • trabzan3
 • kose-babalar
 • kupeste
 • trabzan

One Responseso far.

 1. bahcedekor dedi ki:

  trabzan
  Merdiven ve korkuluklarda kullanılan malzeme kaliteli işçilikle üretilmiş ve doğru monte edilmiş olmalıdır. Yangına, rutubete, dış etkenlere, hava koşullarının neden olduğu zararlı etkilere dayanıklı malzemelerle trabzan üretilmelidir. Dekorasyonun önemli olduğu mekanlarda ahşap, alüminyum, ferforje malzemelerden özel üretilmiş şık ve işlevsel tasarımlar seçilmelidir. Bahçe ve dışarıya açılan merdivenlerde, havuz kenarlarında, süs havuzlarının kenar trabzanları da emniyet ve şıklıkla dekore edilmelidir. Mimari yapı ile uyumlu ve güzel tasarımlar üreten iç mimarlar çok farklı renk, desen ve boyutlarda trabzan tasarlayabilirler. Yalnızca emniyet aranan mekanlarda ekonomik çözümler sunan trabzan örnekleri kullanılılabilir. Ama her zaman emniyet, dayanıklılık ve güven aranmalıdır. Kamu ve özel mekanlarda, eğitim tesislerinde, havaalanı, hastane, otel, alışveriş merkezi gibi mekanlarda trabzan seçiminde dikkatli olunmalıdır. Trabzanın yüksekliği, yapılacağı malzeme özenle seçilmelidir. İstenmeyen olay ve kazalara meydan vermemek için emniyetli, montajı sağlıklı yapılmış ürünler seçilmelidir. Tüm mekanlardaki trabzan ve korkuluklar zaman zaman gözden geçirilmeli sağlamlıkları denetlenmelidir.

  merdiven korkuluğu
  Binaların hem merdivenleri hem de merdiven korkuluğu güvenli olmalıdır. İniş ve çıkışlarda basamaklar kadar önemli olan merdiven korkuluğu sallanmamalı, çok alçak dizayn edilmiş olmamalıdır. Güvenli ve rahat iniş ve çıkışa hizmet eden merdiven korkuluğu tasarımları seçilmelidir. Ortak kullanılan alanlarda işyerlerinde, okullarda, sağlık tesislerinde, alışveriş merkezlerinde, ulaşım ağları içindeki terminallerde merdiven korkuluğu doğru dizayn edilmiş olmalıdır. Kalabalık mekanlarda, çocuk, engelli, yaşlı ve eşya taşıyanların bir arada olduğu yerlerde merdiven korkuluğu güvenliği sağlamalıdır. Merdiven basamaklarındaki aşırı yığılmalar merdiven korkuluğunun da emniyetsiz hale gelmesine neden olur. Düşme, yaralanma ve ezilmeler yaşanabilir. Ferforje ve alüminyumdan yapılan merdiven korkuluğu dekoratif ve şıktır. Güvenlik ve ortak kullanım için merdiven korkuluğu yapılacaksa malzeme seçimi değişmektedir. Dayanıklı, emniyetli ve temizliği kolay ürünler merdiven korkuluğu seçiminde aranmaktadır. İnşaat projelerinde, iç ve dış mekanlarda tasarımın en önemli ürünlerinden birisi de merdiven korkuluğudur.

Bir cevap yazın